Otwórz Swój Własny Sklep Online
Otwórz Swój Własny Sklep Online

Chcesz założyć firmę internetową. Masz jednak wciąż tysiące pytań i wątpliwości – czy rzeczywiście taki biznes jest opłacalny, czy łatwo go założyć i jaki wkład finansowy musisz posiadać? Czym różni się przedsiębiorstwo w świecie wirtualnym od tego, który ma swoją filię w centrum miasta? Jakie są etapy jego zakładania? I najważniejsze - jaką branżą warto się zainteresować? Z pewnością słyszałeś kiedyś stwierdzenie ,,Jeśli nie ma cię w internie - nie istniejesz". Jest w tym dużo prawdy. Większość osób w pierwszej kolejności szuka potrzebnych informacji w sieci. Z tego względu firma internetowa ma bardzo duże szanse na odniesienie sukcesu. Sprawdź, jakie zalety ma e-biznes i na czym można zarobić.

Przyszłość biznesu

Obecnie Internet to nieodłączny element życia ludzi w większości krajów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że firmy chętnie korzystają z sieci do prowadzenia działań promujących ich biznes. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie działalności w internecie, zamiast prowadzenia jej w tradycyjnej formie.

Wiadomo, że nie w każdej branży jest taka możliwość, jednak istnieje wiele korzyści wynikających z tego rodzaju formy pracy, które przekonują, że firma internetowa to dobry pomysł na biznes.

To jak będzie funkcjonować nasza firma internetowa w dużej mierze zależy od tego, na jaką zdecydujemy się branżę. Nie jest to prosty wybór, jednak gdy poświęcimy trochę czasu na przeanalizowanie tej kwestii, z pewnością uda wybrać się najlepszą opcję. W pierwszej kolejności należy dokonać analizy rynku, własnych kompetencji oraz zainteresowań i pasji. Należy zwrócić uwagę również na to, że Internet nieustannie się zmienia i wciąż daje nowe możliwości na zarobienie pieniędzy. Warto to obserwować i czekać na nowo powstające branże, w których konkurencja nie jest jeszcze zbyt duża.

Firma internatowa najczęściej zakładana jest ze względów finansowych. Nie wymaga ona tak dużych nakładów pieniężnych jak biznes tradycyjny. Nie potrzebujemy lokalu, pracowników, szeregu prawników i księgowych. Oprócz tego możemy skorzystać z obniżonych stawek ZUS, w przypadku gdy wciąż studiujemy lub pracujemy w firmie, która już odprowadza za nas składki. Koszty, które musimy ponieść w pierwszej kolejności to te dotyczące utrzymania serwera i domeny, a także oprogramowania.

Mały e-biznes możemy prowadzić już przy opłatach w wysokości ok. 200-300 złotych rocznie, przy użyciu darmowych skryptów Open Source, które umożliwiają prowadzenie platform e-learningowych, sklepów online oraz tworzenie stron opartych na systemie CMS (system zarządzania treścią). Płatności natomiast, może wykonywać za nas profesjonalny serwis płatności online, np. PayU. Dzięki temu będziemy mogli udostępnić klientom możliwość płatności za pomocą kart kredytowych czy bankowych serwisów internetowych. Z kolei księgowość wystarczy zlecić zaufanej firmie zlokalizowanej lokalnie w naszym miejscu zamieszkania lub firmie internetowej.

Niewielki koszt

Jak natomiast rozpromować firmę online? Również wirtualnie! Marketing internetowy to potężna broń, którą należy umieć się posługiwać. Podstawowymi działaniami marketingowymi w przypadku biznesu internetowego są pozycjonowanie strony w celu uzyskania wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, odpowiedni dobór słów kluczowych, sprzedażowe kampanie mailingowe, newslettery, artykuły sponsorowane, czy programy benefitowe. Żaden produkt czy usługa nie sprzedadzą się same, bez komunikacji z potencjalnym klientem.

 

Firma internetowa to możliwość otworzenia własnego biznesu i spełnienia marzeń o niezależności finansowej, przy niskich kosztach. Decyzja o rozpoczęciu działalności internetowej należy do każdego indywidualnie. Nie sposób się jednak nie zgodzić, że Internet daje mnóstwo możliwości i nie stawia przed nikim żadnych ograniczeń, na zostanie rekinem biznesu.

Dobry marketing to podstawa

Istotna jest branża

przejdź do artykułu

Zarabiaj w sieci

miej własny biznes online

inspiruj się na sukces

Mogą Cię zainteresować

źródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl | Firma internetowa - na czym można zarobić w sieci?

Network Market's Group

POLSKA

na network-marketing.pl

Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udziela dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

 

Treści zawarte na tym portalu mają wyłącznie charakter informacyjno-reklamowy (nie odpowiadamy również za treści witryn, do których prowadzą odnośniki z naszego portalu) i nie stanowią rekomendacji. Korzystanie z portalu jest dobrowolne. Znaki towarowe użyte jedynie w celach informacyjnych.

OPEN ON NEW TAB DONATE / OTWÓRZ W NOWYM OKNIE DAROWIZNA

f

Odwiedź i polub nas na

FACEBOOK

Share Social Media
|

Na górę

• Oferty finansowe nie tylko dla ludności

Nie musisz posiadać strony internetowej, żeby zarabiać online.

 

Wystarczy, że masz swoje grono odbiorców, użytkowników, przyjaciół, którym możesz zaproponować dostępne produkty.

 

Korzystaj przy tym z bezpiecznych narzędzi.

SPRAWDŹ »

• ESET Internet Security

Pobierz BEZPŁATNĄ 30-dniową wersję próbną ESET Internet Security plus dodatkowo 1 miesiąc za darmo.

 

ESET Internet Security to Najlepsza propozycja dla osób używających komputera na co dzień.

SPRAWDŹ »

Modne Ubrania Damskie Online

sprawdź

• Kieruj do odbiorców loty i hotele online

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych narzędzi i najlepszych programów partnerskich w zakresie podróży, w tym lotów, hoteli, wynajmu samochodów, ubezpieczenia, wycieczek i zajęć w jednym miejscu.

 

Dzięki obsłudze 60 języków, ponad 80 zaufanym programom i ekskluzywnym narzędziom rozwijaj się razem z Travelpayouts.

SPRAWDŹ »

ZARABIAJ PRZEZ INTERNET